0.0/5 rating (0 votes)

Çardaklıyız Biz Derneği’nden Çardak’ta 2.si Düzenlenen “Çocuk Oyunları Şenliği Finali” ne Destek ( Tişört Hediyesi ve Kitap Bağışı)

tisort

Çardaklıyızbiz, Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültürel Gelişim Derneği, kültürel faaliyetleri kapsamında 2 Mayıs 2014 tarihinde Çardak’ta düzenlenen ve Çardak İlk ve Orta Okulu’nun ev sahipliğini yaptığı “2.Çocuk Oyunları Şenliği” Finallerinde Çardaklı ve tüm katılımcı öğrencilere kitap hediye etti.

Çardak İlk ve Orta Okulunun başlattığı sonrasında MEB İl Müdürlüğünce organize edilen ve geleneksel hale getirilmek istenen “Çocuk Oyunları Şenlikleri” nin finali,  02 Mayıs 2014 tarihinde Çardak İlk ve Orta Okulu’nun ev sahipliğinde Çardak / Lapseki’de gerçekleştirildi.

Bu etkinlikte; Çardak’ın sivil toplum örgütü olan, Çardaklıyızbiz Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültürel Gelişim Derneği, kültürel faaliyetleri kapsamında gerçekleştirdikleri etkinliklerine, bir yenisini daha ekliyerek, oyunlara katılan ve Çardak İlk ve Ortaokulu’nda okuyan çocuklara, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı, ilk ve ortaokul öğrencilerinin başucu kitabı olarak tavsiye edilen eserlerden oluşan 250 adet kitabı çocuklara hediye etti. 

Çardaklıyızbiz Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültürel Gelişim Derneği Başkanı ve Gübretaş Lojistik Hizmetler Müdürü Mustafa KAYA, kitapları teslim ederken yaptığı konuşmada, beldelerine karşı sosyal sorumluluklarının olduğunu belirterek Çardak’a her türlü desteklerinin devam edeceğini söyledi. Başkan Mustafa Kaya sözlerinin devamında, “35-40 yıl öncesi bu sıralarda okuyan dernek üyelerimizin Çardak ve Çardaklıyı hiç bir zaman unutmadıklarını, Çardak’ın tanıtımı ve Çardaklı’ ya hizmet için projeler ürettiklerini hedeflerinin, Çardaklı hemşerileriyle birlikte, hiçbir şeyin karşısında ya da yanında olmadan, , tüm siyasi partilere eşit yakınlıkta, Türkiye Cumhuriyeti Anayasa İlkeleri çerçevesinde bilimin ışığında her dönemde Çardak beldesi yönetimine katkıda bulunmak, Çardak’ımız için “Kazanan Stratejiler” e hizmet etmek, hizmet vermek” olduğunu ve bu hizmeti daha etkin yapabilmek için Çardak çarşı içi mevkiinde irtibat bürosu da açtıklarını" ifade etmiştir.

Başkan Kaya; Gübretaş’ın kültürel faaliyetler çerçevesinde oluşturduğu “Bu Toprağın İnsanları” dizisinin 3. kitabı olan İskender Pala’nın yazdığı “Anadolu’nun Sevgi Pınarı MEVLANA CELALEDDİN” kitabından 600 adedini Çardak’ta ilk ve ortaöğrenimde okuyan öğrencilere Çardaklıyızbiz Derneği aracılığı ile geçen ay hediye ettiklerini ve yine Lapseki ilçesindeki okullara dağıtılmak üzere “Anadolu’nun Sevgi Pınarı MEVLANA CELALEDDİN” kitabından 1.000 adetini daha Çardak İlk ve Ortaokulu Müdürü Sn. Mehmet Veysi Ay’a teslim ettiklerini ifade etti.

Çardaklıyızbiz Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültürel Gelişim Derneği Başkanı ve Gübretaş Lojistik Hizmetler Müdürü Mustafa KAYA, bu hediyelerine ilaveten ve beldelerine karşı sosyal sorumlulukları çerçevesinde bu kültürel etkinlikte Çardak İlk ve Ortaokulunda okuyan tüm çocuklara bu günün anısına özel baskılı tişört dağıttıklarını ve de Çardak’a her türlü desteklerinin devam edeceğini söyledi. 

Dernek Başkanı KAYA, dernek faaliyetlerini anlatırken, 22-26 Ağustos 2013 tarihleri arasında Tarihi Çardak Panayırı ve Yağlı Pehlivan Güreşleri haftasında, Çardaklı sanatçılardan oluşan karma bir sergiyi ilk defa düzenlediklerini, Tarihi Çardak Güreşlerinde ve güreşlerin ağalık sistemine geçişinde etkin rol aldıklarını,  Gübretaş’ın “Bu Toprağın Renkleri” adlı fotoğraf yarışmasında dereceye giren eserlerin geçtiğimiz yaz Çardak Tarihi Han’da sergilendiğini, beldedeki meyve ve sebze üreticileri için geçtiğimiz aralık ayında bitki besleme eğitimi gerçekleştirdiklerini belirtti.

Başkan Mustafa KAYA Gübretaş’ın bu yıl ikincisini düzenlediği “Tarımda Kadın” temalı basın fotoğraf yarışmasında dereceye girecek eserleri de 22-26 Ağustos 2014 tarihleri arasında 281.’si yapılacak Tarihi Çardak Panayırı ve Yağlı Pehlivan Güreşleri etkinliği haftasında Tarihi Han’da belde halkının beğenisine sunmayı planladıklarını, Çardaklı Sanatçılardan oluşacak serginin 2. sini düzenleyeceklerini, önümüzdeki aylarda da beldedeki meyve ve sebze üreticileri için geçtiğimiz aralık ayında düzenledikleri gibi bitki besleme eğitimlerine devam edeceklerini açıkladı.

Başkan Mustafa Kaya, yine kültürel faaliyetleri doğrultusunda belde halkına sağlık konusunda bilinçlendirme eğitim ve seminerlerine başlanacağını bu amaçla Çardaklı birçok doktorumuzun gönüllü olarak eğitim vereceğini, bu eğitimlerinin de bir takvim çerçevesinde Mayıs- Temmuz aylarında Çardak’ta gerçekleştireceklerini, bu amaçla Çardak Belediye Başkanlığı ile görüşmelerin devam ettiğini belirtti.

Başkan Kaya; derneğin hizmetlerinin artarak devam etmesi için çalıştıklarını ve Çardak Halkından da Derneğe sahip çıkmalarını, destek vermelerini istedi.

1971

UK Bookamekrs http://gbetting.co.uk Free Bets