5.0/5 rating (1 votes)

Ramazan Güven'i Tanıyalım

Geleneksel Çardak Yağlı Güreşlerinin Kurucu Güreş Ağası; RAMAZAN GÜVEN

aga-ramazan-guven
Ramazan-Guven

1960 İzmir Dikili ilçesi Merdivenli Köyü’nde doğdum. İlk öğrenimi köyümde, orta okulu Dikili Orta Okulu’nda okudum. 1978 yılında Bergama Meslek Lisesi’nde mezun oldum.

1979 yılında eski adıyla İstanbul Yüksek Teknik Öğretmen okuluna girdim. Okulumuz daha sonra Marmara Üniversitesi’ne bağlanarak, Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi adını aldı.

1981-1984 yılları arasında Haydarpaşa Demir Spor’da amatör olarak minder güreşi yaptım. (serbest) Necdet Uçar, Süleyman Akbayır, Osman Şener hocaların öğrencisi oldum.

1984 yılında fakültenin Makine bölümü Metal işleri öğretmenliğinden mezun oldum. 1 yıl kadar makine parçaları, plastik kalıp imalatında çalıştım. 1985 yılının Temmuz ayında, makine üzerine kendi firmamı kurdum. 1987 yılında makine firmasını arkadaşıma devredip öğrencilik yıllarımda hem çalışıp hem okuduğum matbaacılık işi hep idealim olan ajans ve matbaacılığın başlangıcı olarak Ege Ajans’ı kurdum.  Önceleri serigrafi baskı ve fason grafik işleri yaptık. 1992 yılında ofset baskımızın ilk başlangıcı olan gestetner baskı makinesi alarak kendi bünyemizde ofset baskı işine başladık.

1995 yılında firmamızı Ege Reklam Basım Sanatları Ltd. Şti. (Ege Basım) ismi altında şirketleştirdik.  Şuan firmamızı 100 kişinin istihdam edildiği, üst düzey bir matbaa konumuna getirdik. 2009 yılından bu yana Dahi Yayımcılık adı altında yayınevi ve 2011-2012 öğrenim yılında başlayan Yesevi Anadolu Sağlık Meslek Lisemiz öğrenimine devam ediyor.

SOSYAL FAALİYETLER
  • Doğuş Üniversitesi’nde öğretim görevlisi,
  • İstanbul Teknik Öğretmenler Derneği Kurucu ve Başkan Yardımcılığı (8 yıl),
  • 2002-2008 yılları arası Basın Sanayi Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği,
  • 2008-2013 Mayıs arası İstanbul Sanayi Odası Basın Yayın Komitesi Başkan Yardımcılığı,
  • 2013-2017 arası Basın Yayın ve Ambalaj Komitesi Başkanlığı,
  • Ataşehir Eğitim ve Kültür Derneği Kurucu ve üyeliği,
  • İstanbul Masa Tenisi Vetaranlar Derneği üyeliği,
  • Çardaklıyız Biz Derneği yönetim kurulu üyeliği,
  • İstanbul Sanayi Odası Organize Sanayi Bölgeleri İhtisas Kurulu üyeliği.

4761

UK Bookamekrs http://gbetting.co.uk Free Bets